Kallblodskampen

Från islandshäst, fjording och kallblodstravare till nordsvensk, ardenner och shire, ALLA är välkomna! (även kallblodskorsningar)

Startlistor

 



Startlista Svärdsjö 14/7-12

Lätt D:3

 1. Kristin Lindgren - Hammars Raino, Kbl, val, -99, D

2. Helena Grudd - Line Stjern, kbl, val, -99, D

3. Ulrika Akander - Skye, ardkors, val, -00, H

 4. Linn Gustavsson - Castor, Nsv, val - 05, D

5. Helena Norestrand - Ambra, Nsv, sto, -01, D

6. Tina Holmberg med Wilma, kbl, sto, -02, X

7. Anna Sjölin - Hubbe, kbl, val, -93,H 

8. Kristin Lindgren - Linus, fjord, val, -92, D

 

Prisutdelning mellan klasserna! OBS! ALLA ska in!

 

Lätt C:1

1. Sandra Eriksson - Gimli , fjord, val, -04, X

2. Helena Grudd - Line Stjern, kbl, val, -99, D 

3. Ulrika Akander - Skye, ardkors, val, -00, H

4. Tina Holmberg med Wilma, kbl, sto, -02, X

5. Kristin Lindgren - Linus, fjord, val, -92, D

D = Dalarna

 H = Hälsingland

X = Utom kampen (Ekipage som inte kommer från dalarna eller hälsingland)

 

_______________________________

Dressyr Bollnäs RS 10/6-12

  Lätt D:3

1.  Ingalill Persson med Linus, fjord, Val, -92 D

 

2.  Sandra Berglund Edh med Koreann, Kbl,Sto, -92 H

 

    3.  Gunilla Andersson med Björkhems Neva, fjord, Sto, -93 D  

4.   Ulrika Akander med Skye, ardkorsn, Val, -00 H

5.    Lena Casselbrant med Lotta, Nsv, Sto, -02 D

6.    Tina Holmberg med Wilma, Kbl, Sto, -02 X

7.    Helena Grudd med Line Stjern, Kbl, Val, -99 D

________________________

 

Prisutdelning mellan klasserna

OBS! ALLA ska in! 

_______________________ 

 

Lätt C:1

1.   Ulrika Akaner med Skye, ardkorsn, Val, -00 H

2.   Sandra Eriksson med Gimli, Fjord, Val, -04 X

3.  Anna Sjölin med Hubbe, Kbl, Val, -93 H

4.  Sandra Berglund Edh med Koreann, Kbl,Sto, -92 H

5.  Lena Casselbrant med Lotta, Nsv, Sto, -02 D

6.  Tina Holmberg med Wilma, Kbl, Sto, -02 X

7.  Helena Grudd med Line Stjern, Kbl, Val, -99 D

8.  Gunilla Andersson med Björkhems Neva, fjord, Sto, -93 D

 

D= Dalarna

H= Hälsingland

X= Utom kampen (Ekipage som inte kommer från Dalarna eller Hälsingland)

 

 

 

______________________________

Kallblodskampen Bruksridning med DM

Lövåsen 6 maj 2012

Maria Momqvist - Black king (W-cob) - Rid

Rina Solvik - Snärt-Dina (kbl)- Kör

Jennifer Widell - Målle (kbl) - Rid Kallblodskapmen

Maria Nordqvist - Ia (fj) - Rid

Linn Gustafsson - Tindra (nsv) - Kör

Maria Olsson - Sent (nsv) - Rid

Katarina Wängman - Philgrim (nsv) - Kör

Annis Larsson - Frenzine Drew (vbl) - Rid

Lena Casselbrant - Lotta (nsv) - Kör

Sarah Dahlberg - Jamies Linnéa (vbl)- rid 

Ida Eriksson - Rimfrost (nsv) - Kör

Elisabeth Halvarsson - Electra Fox (hbl) - Rid

Jonas Eriksson - Muscot (fj) - Kör

Regina Lans - (isl) - Rid Kallblodskampen

Jonas Karlsson - Rufus (ard) - Kör

Maja Halse - China (Vbl/qu) - Rid

Rina Solvik - Snärt-Dina (kbl) - Rid

Louise Arvidsson - Kampione (morgan) - Rid

Mats Norell - Rana (nsv) - Kör

Maria Nordqvist - Alvar (fj) - Rid

Linn Gustafsson - Tindra (nsv) - Rid kallblodskampen

Eva Sonnbäck - Axanna (ard) - Rid Kallblodskampen

Ida Eriksson - Rimfrost (nsv) Rid Kallblodskampen

Helena Bräutigam - Linus (sh)- ponny kör

 

 

 

_________________________

Dressyrkamp, Kilafors ridklubb 27/7-11

Lätt D:3

Stina Oloffson - Destinys Hook, Tinker, sto, -03

Helena Grudd - Line Stjern, kbltrav., val, -99

Ulrika Akander - Skye, kblkors., val, -00

Ida Eriksson - Blondie, Nsv, val, -02

Karin Ståhl - BergSara, Kbltrav., sto, -01

Katarina Brunlöf - Lill Albert, kbltrav.,val, -05

Helena Norestrand - Ambra, Nsv, sto, -

 

Lätt C:1

Stina Oloffson - Destinys Hook, Tinker, sto, -03

Linnea Olsson - Krabat, Klb/vbtrav, val, -96

Ulrika Akander - Skye, kblkors., val, -00

Ida Eriksson - Blondie, Nsv, val, -02

Karin Ståhl - BergSara, Kbltrav., sto, -01

Helena Grudd - Line Stjern, kbltrav., val, -99

 

 

__________________________

Dressyrkamp, Svärdsjö 19/6-11

Lätt D:3

Amanda Duvenberg - Fat Farmer

Linda Boman - Magentd

Paula Jonsson - Mini Bestan

Helena Norestrand - Ambra

Ida Eriksson - Rimfrost      STRUKEN

Eva Sonnbäck - Axanna

Helena Bräutigam - Julle

Inga-Lill Persson - Linus

Stina Olofsson - Destinys Hook

Ulrika Akander - Skye 

Lätt C:1

Linda Boman - Magentd

Stina Olofsson - Destinys Hook

Inga-Lill Persson - Linus

Amanda Duvenberg - Fat Farmer

Ulrika Akander - Skye

Eva Hallin     STRUKEN

 

 

 

 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.